15 lis 2006

BRAWO DUTKIEWICZ!

Tym razem będzie trochę prywaty i własnego podwórka - we Wrocławiu prezydentem został Rafał Dutkiewicz z drugim wynikiem w kraju, zaraz po prezydencie Gdyni. Można więc powiedzieć, że wśród wielkich miast zajął pierwsze miejsce!

Zupełnie dobrze wypadł również Komitet Wyborczy Dutkiewicza, zajmując w wyborach do Rady Miejskiej trzecie miejsce, z wynikiem niemal takim jak drugi PiS. Sam się przyłożyłem do tego, co było przy okazji moim wkładem w ideę Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.

Poskąpiliśmy głosów, a piszę w imieniu kilkuosobowej reprezentacji rodzinnej, zwycięskiej Platformie Obywatelskiej, by pokazać, że przepartyjnienie i przeideologizowanie Polski nam nie odpowiada. "Gospodarka, głupcze!" powiedzieliśmy partiom i partyjkom, głosując na najlepszego gospodarza, jakiego miał Wrocław od 1945 roku.

Cieszę się też niezmiernie ze szczątkowych wyników piskoalicjantów, którzy wyszli na blokowaniu list wyborczych jak Zabłocki na mydle. Więcej z tego blokowania osiągnęły PO i PSL, od początku wrogie gmeraniu w ordynacji.

A już wynik blondmistera wszechpolaków posła Wierzejskiego, odesłanego przez warszawiaków na oślą ławkę mnie rozbawił! Sprawdziły się buńczuczne proroctwa Wszechedukatora Romana o dwucyfrowym wyniku Ligi - uzyskali mianowicie wynik Dwucyfrowy Po Przecinku!!!

Teraz będziemy sekundować uczestnikom Bitwy Warszawskiej - każdy swojemu. Ja będę "po stronie zomo" i HGWaltz. PiSwielbiciele będą za niezależnym Marcinkiewiczem, jak to Każmirz się określił ostatnio w telewizorni. Ciekawe, czy zamelduje prezesowi o niewykonaniu zadania?

7 komentarzy:

placownik pisze...

Zdumiewa skala poparcia dla Dutkiewicza. Częściowo tłumaczy to brak sensownych kontrkandydatów. A wyborcy musieli dość do wniosku, że horror komunikacyjny trwający już od września to zwykły dopust boży, za który Pan Prezydent nie odpowiada nawet w najmniejszym stopniu.

Dziwne.

lukasz83s pisze...

jednoczesnie musza w tych korkach zauwazyc rozmach robot w roznych miejscach miasta...wiec to nie takie dziwne
http://lukasz83s.blox.pl/html

Razer pisze...

I bardzo dobrze, że wygrał Dutkiewicz. W sumie nie wiem, za co, ale lubię teg faceta. Nie zbudował obwodnicy, nie usprawnił za bardzo wrocławskiej komunikacji, więcej niż do samego Wrocławiu inwestycji płynie do pobliskich Kobierzyc. Może to sentyment do miasta, w którym byłem tylko raz i żałuję, że nie chce mi się jechać 8 godz pociągiem, żeby przybyć tam ponownie.

placownik pisze...

@ lukasz83s

Szkoda, że ten rozmach kończył się o 16:00, a później panowała martwa cisza (pl. Grunwaldzki).

Szkoda, że rozmachu zabrakło na budowę prowizorycznego mostu wzdłuż mostu Szczytnickiego.

Szkoda, że tak wielu wrocławian jest święcie przekonanych, że tkwienie w korkach było i jest nie do uniknięcia. Że inaczej po prostu nie można. Że w imię lepszej przyszłości trzeba godzić się na wyrzeczenia. A przecież to już było!

jotesz pisze...

...to mniej więcej tak, jakbyśmy mieli kupę pieniędzy do wykorzystania w tym roku na remont domu.

Możemy zacząć remontowć wszystkie pomieszczenia i żyć przez pewien czas w totalnym rozgardiaszu albo wyremontować spokojnie kilka pokoi a reszty nie ruszać, by mieć się gdzie schronić przed ekipą remontową. Tyle, że te spokojne pokoiki pozostaną nietknięte, bo pieniądze przepadną...

Wybrano wariant zagospodarowania wszystkich możliwych pieniędzy, więc trochę mamy skomplikowane życie. W skali miasta rok, dwa to niewiele. W skali naszego życia to dużo i psuje nam nerwy...

placownik pisze...

Bardzo ładna przypowieść. Z Unią w tle. Bo te pieniądze które mają przepaść to zapewne sławetne środki unijne.

Na przebudowę placu Grunwaldzkiego w roku 2006 przeznaczono w budżecie miasta kwotę 11,75 mln zł. Z tego środki unijne – 0,0(słownie zero) mln zł. Na przebudowę mostu Szczytnickiego kwotę 17,69 mln zł, z tego środki unijne – 4,73 mln zł. Ale ta inwestycja ma być zakończona dopiero w 2008 roku!
Czy można było przesunąć przebudowę placu Grunwaldzkiego? Można było. Trzeba jednak było odpowiednio to zgrać z budową i terminem otwarcia Galerii Grunwaldzkiej. Wrocławianie mogą się mordować w korkach w tym rejonie miasta za darmo. Właściciel zbudowanej już Galerii nie cierpiałby za darmo. Miasto musiałoby płacić.

Najwyraźniej ktoś o tym wcześniej nie pomyślał i spowodował, że obudziliśmy się z ręką w nocniku.

jotesz pisze...

Ja nie bronię Dutkiewicza na siłę, zwłaszcza w sprawie zamieszania komunikacyjnego. Staram się tylko powiedzieć, że gospodarzem "w całokształcie" jest najlepszym, jakiego Wrocław miał kiedykolwiek po IIWŚ. I dlatego na niego głosowałem i dlatego go bronię.

Na wrocławskie drogi i korki sam narzekam i sam w nich stoję...

Jak wszyscy wrocławianie - i to niemal 90% tych wrocławian wybrało sobie Dutkiewicza ponownie!

Pozdrowienia