29 kwi 2010

Dobry wieczór we Wrocławiu

Zacznę tym powitaniem, znanym we Wrocławiu z neonu, witającego podróżnych, którzy wyjdą z kolejowego Dworca Głównego. Neon jest stareńki, i niemal nie zniknął z dachu budynku, bo wspólnota mieszkaniowa nie miała funduszy, by do wyremontować i opłacać energię elektryczną, bez której neon to tylko trochę rurek szklanych. Miłośnicy się skrzyknęli, fundusze zbierają i neon ożywią. Niech wita przybyszów ciepłymi słowy.Do Wrocławia zaprasza też "New York Times" sprzed kilku dni. Pisze o nas ciepło, co wrocławian nie dziwi, bo uważamy, że nasze miasto jest fajne. Którzy mieszkańcy innych miast powiadają o swym grodzie podobnie jak my, którzy poufale i z sympatią nazywamy je Wrocek? Czy Warszawka to nie jest przezwisko nadane stolicy przez zawistników z innych miast? O Krakowku, Łódce czy Poznańku też nie słyszałem.

Dobrze to rokuje naszym staraniom o to, by stać się europejską stolicą kultury w 2016 roku. Zapraszamy do Wrocławia.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

"My wrocławianie, My wrocławianie, jest nas wielu niesłychanie..." i dalej już mnie pamięć zawodzi...Szkolna piosenka :)
Wrockowi każde inne duże miasto może pozazdrościć, chociażby tego jak kooperują u nas różne opcje polityczne, mając na uwadze rozwój.
Joteszu, możesz powiedzieć czy ten artykulik w NYT jest jakoś ogólnie dostępny w necie?

jotesz pisze...

Obserwatorze - link jest na New York Times - artykuł po angielsku. A jak wejdziesz w link Gazety Wrocławskiej,to oni podają że na stronie miasta jest tłumaczenie. Ta strona to http://www.um.wroc.pl/ ale tam sam nie znalazłem - moze wyprzedzili z tą wiadomościa a tłumaczenie pojawi się później...
: )

jotesz pisze...

NYT - link jest na słowach "Pisze o nas ciepło"

Anonimowy pisze...

http://www.wroclaw.pl/m3375/p133410.aspx tutaj jest to o czym pisałeś...obszerne streszczenie raczej. thx