20 mar 2009

Minął tydzień... 20.03.

...od feralnego piątku. Nic już nie jest takie, jak było. Ten ferment był fermentacją, która dała zaczyn do nowych działań. Ciepła bułeczka się pojawiła!

Czy Tekstowisko sczerstwieje? Oby tylko nie zapleśniało. Bo u braci Czechów CZERSTWY znaczy ŚWIEŻY. Jest jeszcze nadzieja...

Wrócę do bułeczki. TXT powstało jako miejsce, gdzie secesjoniści z Salonu24 mogliby pogadać w sposób, który przestał być normalny w Saloonie24. Zaczęło się pięknie, jak w jakiejś Utopii. Rok wystarczył, by w Tekstowisku zrobiło się duszno, ciasno, niewygodnie. Nie wszystkim oczywiście. Niektórzy konfederaci przestali się podobać adminom. Zasłużenie albo i nie - nie mi osądzać, choć swoje zdanie mam.

Nie powinno więc dziwić adminów TXT, właścicieli Tekstowiska - jak co i rusz przypominają inni, że i stąd mogą się odkroić secesjoniści. Może już nawet się coś kroi...

Tak dziwnie spełnić się może marzenie Igły, Sergiusza i Jacka Jareckiego o społeczeństwie obywatelskim, o portalu obywatelskim. Obywatele wolni ludzie mogą sobie pójść, dokąd chcą! Mogą też powracać, albo być członkami kilku salonów, paru klubów. Demokracja i wolność od adminokracji. Ewentualnie w TXT - akceptacja. Obywatelska albo przymilna. Do wyboru...

Pozdrawiam też świeżą bułeczkę!
:)

17 komentarzy:

Anonimowy pisze...

No nic Joteszu, chyba nie pogadamy już na TXT jako, że zostało skasowane moje konto oraz moje przeszło trzysta wpisów.

Bez uprzedniej informacji.

Kiedy zalogowałem się jako "black_hawk" oraz poinformowałem o zaistniałej sytuacji, również i ten login oraz komentarz został natychmiast skasowany.

Mad Dog

jotesz pisze...

Mad Dogu, strasznie mi przykro, że przyszła taka straszna i błyskawiczna zaraza. Ja naprawdę chciałem sobie dać tylko tygodniową odsapkę dla nabrania dystansu. Ja naprawdę miałem nadzieję, że admini spróbują załagodzić narastający konflikt.

Oni nie lali oliwy na wzburzone fale. Oni lali oliwę na rozpalający się ogień. Teraz wygląda jakby z TXT zostawały zgliszcza. Wygląda też na to, że po tygodniu nie będę miał do czego wrócić.

I admini nawet nie będą mogli powtórzyć słów Greka Zorby "jaka piękna katastrofa"...

Anonimowy pisze...

Joteszu, może tak miało od początku być?

Mad Dog

oszust1 pisze...

Mad,

No chyba nie miało tak być, od początku miałem wrażenie, że Sergiusz poszukuje jakiejś formuły na TXT. Wymyślił więc coś po raz kolejny, nie zadziałało - i tu, zamiast zrewidować własne pomysły, zaczął świat cały przekonywać, że on ma najdłuższego przepraszam rację. Chętni do rozróby (lub do udowadniania, że oni mają dłuższego) się ochoczo dołączyli i wyszło, jak wyszło. Skopani raz czy drugi się też z mańki odwinęli.

Szkoda. Pewnie jednak nie tak miało być.

Czy te screenshoty, co Ci je w 10 minut skasowali, to już coś istniejącego? Bo nawet nie zdążyłem się przyjrzeć.

jotesz pisze...

Likwidując kogokolwiek, mogą zlikwidować każdego! Ja się nigdy niczym nie naraziłem, chyba że niepożądanym poparciem dla kogoś, kogo akurat wyrzucano, sekowano, czy przekonywano niedelikatnie, że najlepiej, gdyby sam sobie poszedł.

Lista odejść jest długachna, w znacznej mierze były to odejścia ambicjonalne, honorowe, ludzi urażonych albo obrażonych. Oraz Starego, którego chyba jednak mierna wielkość audytorium odstraszyła. Oraz dogryzki Igły, który każdego sympatyzującego z PO kłuje swą kursywną lub kurewską ironią...

Mad Dog pisze...

Oszuście, są tutaj: http://picasaweb.google.pl/przemeksrcn/PrintScreenFiles?feat=directlink

Z tym, że same screenshoty mało mówią.
Problem w tym, że kasując mnie odcięto mnie od tekstu, co gorsza nie dokończonego.
Mimo moich maili nie udostępniono mi moich wpisów, co jest w ogóle osobną sprawą.

We wpisie omawiałem funkcję strony startowej.
Co do czego służy, dlaczego akurat tak właśnie.

Nie zwracaj uwagi na formę, bo póki co, jest to robocze. Nie ma tego jeszcze na serwerze, ponieważ potrzeba większej ilości tekstów tak, by istniała jakaś ciągłość.

jotesz pisze...

To się ujawnił blog Maddogowo czy PrzemekSaracen? Dopominam się o powiadomienie mnie o starcie!

Anonsowanie powstającego forum też mogło drzaźnić Sergiusza. I w końcu czara goryczy się przelała. Szambo wybiło. Teraz wszędzie jest równo: i tu ... i tam ...

Mad Dog pisze...

Joteszu, dlatego jeszcze nie ma jeszcze tego w sieci.

To raczej nie będzie blog, a strona, kto chce, niech nazwie to portalem, w którym będą różni ludzi, zwykle tacy, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia.

No najgorsze jest to, ze nie mam tekstu, w którym zacząłem toto objaśniać.

Zresztą...Poprzednio nawet anonsowałem, że powstanie coś, co nie mieści się w kształcie txt.

I powiedziałem o tym szczerze, bez żadnych podtekstów.

Tak zupełnie na marginesie powiem, że jest to jakaś cząstkowa realizacja idei określonych jeszcze za czasów mojej obecności w S24 i przypomnianej nie tak dawno na txt.

Powiem więcej, idea multiblogów, co chce wprowadzić txt, to rozwiązanie niemal identyczne, jak to, co wywodziłem w swojej idei. Mógłbym złośliwie powiedzieć, że zerżnął mój pomysł, prawda?

To taki dodatkowy smaczek w tej całej historii.

Drogi joteszu, Maddogowo, czy p.s.pl będzie m.in. zawierało Sekcje. Myślę o sekcji antykwarycznej, czyli przypominaniu starych, wartościowych dzieł. Ze wszystkich dziedzin.

Myślę, że na bieżąco będę precyzował o co chodzi tutaj.

Albo na tekstowym forum Maddogowa, czyli www.maddog.fora.pl
To też taka próba, by zobaczyć, jak to mniej więcej ma wyglądać.

Mad Dog pisze...

Poza tym umówmy się, ktoś kto nie zawsze elegancko promował TXT na forum S24 nie powinien mieć jakichkolwiek zastrzeżeń do notki informującej o powstaniu czegoś, co nawet nie aspiruje do bycia konkurencją TXT:-)

jotesz pisze...

Ja nie oceniam anonsowania - mnie akurat ciekawiło, co klecisz. Ale zastanowiłem się, czy to TEŻ nie mogło dodawać się do powstawania złych emocji u adminów TXT...

Mad Dog pisze...

Teraz to może być gdybanie.
Natomiast gdyby, to była prawda, to dotychczasowe zachowania Igły i Sergiusza kompromitowałyby ich doszczętnie.

Ale jak mówię, to gdybanie.

Z tym, że podreślam- nie chodzi o żadne forum; chodzi o portal, którego kształt nie mieścił się w formule TXT, a w obecnej to już w ogóle:-D

jotesz pisze...

A więc czekamy...
Powodzenia!

Mad Dog pisze...

Joteszu, sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie:-)

Na razie wysłałem 2 zł Sergiuszowi i Igle, jak to im napisałem: "Na piwo".

jotesz pisze...

Ja na ogół wysyłałem po 50 zetów, głównie po to, by nie czuć się jak zaproszony na paradę gość, tylko jak współwłaściciel, przynajmniej za te parę dych. Teraz moje samopoczucie w tej materii podkuliło ogon i cicho wyje...

Mad Dog pisze...

http://maddogowo.blogspot.com/

jotesz pisze...

Mad Dogu - tam na razie jest ściernisko, ale życzę San Francisko!
:)

Mad Dog pisze...

to jednorazowa akcja. dla ludzi, którym należy się wyjaśnienie, a nie wiedzą, dlaczego odcięto mnie i chcieliby wiedzieć coś więcej.

potem to już tylko wiesz co:-)))