29 maj 2006

CHAMOPOLE

CHAMOPOLE
Cele i kierunki blogu:

CHAMOPOLE byłoby takie chamskie, polne i polskie... Jest w nim i Opole i mop i nawet ole! Jest możliwość wypowiadania się na tematy polsko-niemieckie (Opole), czystości wszelakiej (mop) i polsko-iberyjskie (ole i amo pole, czyli kocham polaka/polkę...)No i mógłbym wyrazić rozpierające mnie uczucia, wywołane czekającym nas niedługo surrealistycznym faktem posiadania wicepremiera z dwoma wyrokami i dwoma gumiakami od versace!

CHAMOPOLE - Może to i po chamsku, ale nie mogłem się powstrzymać, by nie ukraść z Przekroju tego tekstu, choć może jest zbyt kulturalnie napisany:
"Wojciech Mazowiecki -
5 maja 2006 roku jest dla państwa polskiego dniem największego upadku od 4 czerwca 1989 roku, czyli od początku wolnej, współczesnej Polski. 5 maja 2006 do rządu Rzeczypospolitej Polskiej powołany został przestępca, skazany prawomocnym wyrokiem sądu RP. A także wieloletni członek PZPR. Hańbie tej patronowali, o dziwo, bracia Kaczyńscy - do niedawna orędownicy wielkiej reformy moralnej. Niestety, jak się okazało, tylko w słowach. Rewolucja moralna PiS i zapowiadane przez tę partię przywrócenie szacunku dla prawa nim się jeszcze zaczęły, skończyły się "realistycznym" układem, za który musimy się czerwienić ze wstydu w Polsce, przed Europą i światem. Prezydentowi Kaczyńskiemu nie zadrżał nawet głos, gdy wręczał wicepremierowską nominację Andrzejowi Lepperowi. Choć widać było, że dumny z tej wersji moralnej odnowy nie był: pouczał nowych sojuszników, że muszą być odpowiedzialni i tłumaczył się gęsto, że dla ludzi taki scenariusz musi być zaskakujący. Tylko że to niczego nie wyjaśnia ani nie zdejmuje z nas odium państwa wpędzonego w chorobę.Wielkiemu wstydowi towarzyszy wielka komedia w postaci powołania do rządu Romana Giertycha. Przy tej okazji prezes PiS rozdający karty i posady rządowe utracił wiarygodność. W jednym tygodniu może przekonywać, że rząd z Giertychem jest niemożliwy. A w następnym dać mu wicepremierostwo i resort edukacji - w imię takiego samego realistycznego układu, jaki musiał zawrzeć z przestępcą. Ta nominacja jest zresztą dowodem, że PiS i jego szef nie wierzą w podźwignięcie z upadku publicznej edukacji. Wódz ideowy Młodzieży Wszechpolskiej, która swe poszanowanie dla prawa demonstruje w bójkach ulicznych, ma być teraz wzorem dla uczniów. Takie wzorce oferują nam Kaczyńscy.Teraz naprawdę trzeba myśleć, jak z tego bagna wyjść i jak wziąć się za odnowę moralną. Już wiadomo, że z braćmi Kaczyńskimi jest to niemożliwe. Dopóki są, trzeba za nich przepraszać. I myśleć, jak się z nimi rozstać. To naprawdę są nasze wybory - a nie abstrakcyjnych, odległych polityków."

Może to i po chamsku, ale dokładnie tak samo czuję, tyle że bardziej po chamsku... pozdrowienia zwłaszcza dla Przekroju i Wojciecha Mazowieckiego

CHAMOPOLE - cytat za Wprost:
"Procesy sądowe wyrugowały z przestrzeni publicznej USA i Europy uprzedzenia wobec osób o innym kolorze skóry, skompromitowały antysemityzm i pomogły zwalczyć akty agresji na tle rasowym. Okazywanie nienawiści wobec homoseksualistów kończy się wyrokami za tzw. hate speech - mowę nienawiści. Dotyka to nawet duchownych przypominających o biblijnym potępieniu praktyk homoseksualnych. Hate speech - a to chamstwo!!!

wszelkie uprzedzenia: religijne, rasowe, polityczne powinny być poddawane osądowi. Osądowi rozumu, etyki a w ostateczności czyli przy uprzedzeniach niebezpiecznych, bo siejących nienawiśc, osądowi sądu.
Sądzenie uprzedzeń powinniśmy zaczynać chyba od siebie. Z osłem wuwu (wyjaśniam: poseł Wojciech Wierzejski) jest tak, że ja prywatnie mogę go po prostu nie cierpieć - to moje obywatelskie prawo, polegające nie tylko na nielubieniu ale i na możliwości niewybierania go a nawet krytykowania jego zamierzeń politycznych. On natomiast nie ma prawa nazywania mnie za to pedałem, pedofilem i degeneratem! Taka drobna różnica...

CHAMOPOLE - Ostatnio na grząskie połacie Chamopola wkroczył dziarsko senator Niesiołowski swym wystąpieniem wyborczym na zjeździe-konferencji PO... Miło się tego słuchało, bo chamstwo leciało gęsto i wzbudzało entuzjazm zebranych. Szykuje się nam festiwal przegięć, bo im bardziej przeginają pisuary tym bardziej walą na odlew platformersi. A Lepper stoi z boku i tak kulturalnie się uśmiecha!
Dobrze, że chociaż telewizja nam teraz znormalnieje, gdy stonowane dyskusje będą prowadzić niepospiesznie Pospieszalscy i bez ceregieli Cejrowscy...

2 komentarze:

jah pisze...

się czyta :) Niezłe

jotesz pisze...

gwoli wyjaśnienia - ten post powstał jako zlepek kilku moich postów zamieszczonych w forum audiostereo, gdzie założyłem wątek Chamopole, by odreagowywać stresy powodowane przez polytyków...
Jak już napisałem, wcale nie kokieteryjnie, blog Chamopole powstał ZUPEŁNIE przypadkowo, podczas logowania się do blogu 5władza. Jak już jest to zaczyna żyć własnym życiem i może mnie przekona do siebie, choć i nazwa taka sobie i chęci podobne.
Pewnie wszystko przez pogodę wrocławską - 1 czerwca 8 stopni zimna z rana i ołowiane niebo nad głową - to wystarczy, by ponuro łypać na swiat!
Pomyśleć, że to rocznica mego ślubu, podczas którego upał roztapiał makijaż mojej narzeczonej!!! Ha! - C'e la vie...